Zdobenie medovníkov

Tuto nie je čo moc vysvetľovať, je to skôr o kreativite a troche výtvarného cítenia. Ja teda moc kresliť neviem a pyrotechnik by so mňa tiež nebol ale mne robí radosť už len ten pocit, že som si ich sama spravila. No a čo, že vyzerajú akoby ich maľovala naša dcérka ;)


 

Ingrediencie:

150g práškového cukru

Bielok z 1 vajca

Cca 3PL citrónovej šťavy

 

Postup:

Práškový cukor je potrebné aspoň trikrát preosiať. Netrvá to dlho, tak si dajte záležať :)

K preosiatemu cukru pridáme vaječný bielok.

Začneme šľahať. Je potrebné použiť metly na cesto! Počas šľahania pridáme citrónovú šťavu. Je to viac menej odhadom, ochutnajte a budete vedieť či ešte treba pridať.  Mixér na plný výkon dámy ;)

Šľaháme naozaj dlho. No 15 minút nie je až tak dlho ale chvíľu trvá, kým sa poleva vyšľahá. Že je hotová zistíte tak, že začne držať tvar a nebude z metiel odkvapkávať. Samozrejme že väčšina z nich steče ale takto ako to vidíte na fotke, tak to držalo až kým som polevu nezotrela nazad do misy.

Zdobiť môžete sáčkom ako ja, niekto robí papierové kornúty ale to mne nejde. Skrátka polevu preložím do sáčku, a na jednom rohu spravím nožnicami maličkú dierku. Polevy si ale nedajte do sáčku veľmi veľa. Teplom ruky poleva redne a potom už sa s ňou zle zdobí pretože steká. Proste si postupne pridávajte.

A teraz už sa Vašej fantázií medze nekladú ;)

 

 

 

DOBRÚ CHUŤ :)

Ak sa Vám recept páčil, pridajte sa k našim fanúšikom na Facebooku


Tagy: , , ,

2 komentáre k “Zdobenie medovníkov”

  1. Medovníky píše:

    […] A ešte zdobenie medovníkov  […]

  2. sesei píše:

    debilinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Zanechať komentár


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/9/6/96d795ef-8489-45c4-b9a1-15d7e389f828/receptiky.sk/web/wp-content/themes/Delicious_Foods/comments.php on line 65