Ako správne nakupovať oblečenie online

Chcete nakupovať oblečenie z pohodlia domova? Poradíme vám ako na to.

 

 

 

 

 


 

 

 

Online nakupovanie šetrí nielen vaše peniaze, ale aj váš čas. Dôležité je, aby ste si boli istý správnou veľkosťou oblečenia, ktoré nakúpite online.

Zistite svoje miery

Každý výrobca oblečenia čísluje jednotlivé kúsky trocha inak. To znamená, že pri online kupovaní sa nesmiete spoliehať len na štandardné rozdelenie veľkostí –  small | medium | large. Keďže si oblečenie pred nákupom nevyskúšate, správne rozmery vašej postavy sú nevyhnutné.

Ženy by mali poznať svoju výšku, obvod hrudníka, pásu a bokov. Muži si musia odmerať výšku, obvod hrudníka, pásu a krku.

Niekedy sa však nevyhnete ani:

  • šírke ramien
  • dĺžke rúk

Ak kupujete oblečenie deťom, dôležitá je najmä ich výška, obvod pásu a bokov. Pri novorodencoch a batoľatách postačí výška a váha.

Skontrolujte rozmery každého odevu

Väčšina výrobcov má štandardnú tabuľku veľkostí, ktorú používajú pre všetky svoje odevy.

Na mnohých online obchodoch či platformách nájdete oblečenie od rôznych výrobcov. Preto vždy skontrolujte popis produktu, ktorý ste si vybrali. Možno zistíte, že podľa štandardu jedného výrobcu máte S, no podľa ďalšieho je to M.

Urobte si zoznam toho, čo potrebujete

Ak nakupujete viac kusov oblečenia naraz, zapíšte si všetko, čo potrebujete, ešte predtým, než zapnete počítač. Zabráni vám to v tom, aby ste strávili hodiny rozhodovaním sa.

Vyvarujte sa rozptyľovaniu

So zoznamom súvisí aj to, že by ste si mali prezerať iba oblečenie, ktoré skutočne potrebujete. Vyhnite sa preklikávaniu do iných kategórií. Riskujete tak stratu času, no aj peňazí za odevy, ktoré nepotrebujete.

Oblečenie vyskúšajte hneď, ako dorazí

Mnoho online obchodov akceptuje návratky a reklamácie, ale iba v obmedzenom časovom rámci. Hneď ako vám dorazí balíček, oblečenie vyskúšajte. Ak vám nesedí, vyplňte formuláre, objednajte zvoz a kúsky jednoducho vráťte.

Tipy, ako minúť presne stanovený rozpočet

Ak nechcete minúť na online nákup oblečenia viac, než je potrebné, nasledujte tieto kroky:

  • stanovte si rozpočet VOPRED
  • porovnajte ponuky od rôznych shopov/výrobcov
  • sledujte akčné ponuky a výpredaje, napr. pomocou newslettera
  • vždy kontrolujte aj výšku poštovného

 

 

Externý článokZanechať komentár