Od pondelka začínam chudnúť

Každý z nás túto vetu určite pozná alebo ju niekde počul. Vyslovili ste ju vy, vaša kamarátka, ale aj ja. Chudnutie je témou mnohých článkov i relácií. Či máte nadváhu 20 kíl alebo 5 kíl, je to rovnaké. Otvoríme internet a vychŕlia sa mnohé články na túto tému. Každý so zaručeným tajomstvom úspechu. Potrebujete rozlúštiť tajomstvo chudnutia? To je už dávno odhalené. Skúsme sa spoločne pozrieť na vhodné potraviny. Najlepšie pre nás sú tie s najnižším množstvom kalórií.

 


 

 

Pomocníci pri chudnutí

Od dnešného dňa zatočím s mojimi kilami. Ktoré potraviny mi pomôžu? Na trhu ich je skutočne veľa. Patria k nim napr. jablká, špargľa, cuketa, cvikla, brokolica, uhorka a mnohé iné. Vybrala som pre vás obľúbenú uhorku, cuketu a cviklu.

Spoločne sa pozrieme na recepty a zaujímavosti o nich. Môžeme ich konzumovať aj spoločne, aj oddelene. Začneme raňajkami a zakončíme večerou. Prinášajú veľké množstvo kulinárskych inšpirácií aj pre náročných.

Poďme však už na samotné inšpirátorky chudnutia.

 

Uhorka nielen ako kožný lekár

Má vysoký obsah vody a využitie pre mnoho nízkokalorických jedál. Len 5 dní konzumácie uhorky a cítime sa ľahší. Denne si naservírujte aspoň jeden šalát. Medzi jednotlivými jedlami konzumujte surovú uhorku. Výsledok sa určite dostaví.

Okrem prípravy pokrmov z uhorky, nájdeme využitie aj inde. Zvlhčuje a zásobuje pleť liečivými látkami. Chráni pokožku pred vysychaním, akné a inými problémami. Odstraňuje tmavé kruhy pod očami. Je antioxidantom, ktorý ukrýva a zmierňuje podráždenie pokožky. Cena šalátových uhoriek pritom vôbec nie je vysoká a pohybuje sa okolo 0.50€ za kus, v prípade akcie môže cena klesnúť až na 0.33€ za kus.

Cuketa nielen ako psychológ

Konzumácia cukety sa podpíše aj na psychike. Zbavuje stresu a zlepšuje mozgovú činnosť. Ste nasýtení a cítite sa spokojne. Cuketa dokáže presvedčiť aj najväčších fajnšmekrov.

Radi maškrtíte alebo dávate prednosť slaným jedlám? S ňou si pochutíte na slanom aj sladkom zdravom koláčiku. Postará sa vám o celodenný zdravý jedálniček. Raňajkujete i večeriate s cuketou? Neľakajte sa. Predstava, že celý deň konzumujete len cuketu, nie je lákavá. Cuketa je síce základom, ale bez iných zdravých ingrediencií nás neláka. Pozrite si zaujímavé recepty z cukety.

Cvikla nielen ako plastický chirurg

Cvikla má zvyčajne sýto červenú a fialovú farbu. Obsahuje betaín, ktorý zabraňuje kôrnateniu tepien a podporuje činnosť pečene. Zlepšuje činnosť žalúdka, rast buniek a znižuje krvný tlak. Má výborné detoxikačné účinky. Obsahuje vitamín C, B a ďalšie. Kvôli vysokému obsahu kyseliny listovej je bojovníkom s vráskami.

Správa sa ako malá a maximálne účinná vitamínová tabletka. Nielenže lieči, ale pomáha aj pri chudnutí. Obsahuje len 59 kalórií na pohár. Nielenže schudnete, ale aj omladnete. Ešte ste to nevyskúšali? Práve teraz nastal ten správny čas. Určite vás prekvapí, koľko úžasných receptov z cvikly existuje.

TIP: Konzumáciou zeleniny bude vaše telo zdravšie. Schudnete, omladnete a budete sa cítiť lepšie. Váš imunitný systém sa vám poďakuje.

Zhrnutie

Samozrejme, že prijímaním len zdravých potravín, sa vaše telo nezmení k dokonalosti. K zdravému jedálničku treba zaradiť aj pohybové aktivity. Bez nich by vaše telo stratilo pružnosť. Strava a pohyb idú ruka v ruke. Na začiatok ste zásobení množstvom zdravých receptov. Potraviny sú ľahko dostupné v obchodných reťazcoch a nezaťažia ani vašu peňaženku. Nečakajte do pondelka, začnite už dnes.

Zdroj obrázkov: Yuriy Maksymiv, Sunvic, Dani Vincek, Viktor Kochetkov / Shutterstock.comTagy: , , ,

Zanechať komentár