Slaná torta

Tento môj počin vznikol, keď som vymýšľala darček pre kmotra ku gulatinám. Myslím, že toto je typicky chlapská verzia torty :). Navyše je to veľmi jednoduché a zvládne to aj nekuchár, keďže pečenie tu nie je podmienkou. Prosím neberte to ako presný recept, skôr ako ukážku toho, ako to môže vyzerať. V zozname ingrediencií nájdete to, čo som použila ja.


 

Ingrediencie:

Korpus – doma pečený z kaiserkového cesta

Syrovo cesnaková pomazánka

Čerstvé maslo

Nátierkové maslo

Kečup

Údené nite

Syr ementáloveho typu

Údeny salámový syr

Kráľovská šunka

Herkules saláma

Ščipák humenský

 

Postup:

Pokiaľ sa rozhodnete piecť si korpus sami, tak ja som použila dvojitú dávku cesta na kaiserky, ktoré som roztlačila na plech a upiekla. Môžete ale použiť aj kupovaný chlieb, najlepšie toustový.

Takže upečený a vychladnutý korpus si na dvakrát prerežeme.

Ja som všetky časti prerezaného korpusu natrela ešte tenkou vrstvou masla. Nemusíte to robiť, ale odizoluje to vlhkosť z nátierky, a chlieb neostane rozmočený.

Na maslom natretý korpus dáme menšiu polovicu nátierky. Ja som robila syrovo cesnakovú a tiež z dvojitej dávky. Navyše som do nej pridala chilli a kečup.

Takto postupne navrstvíme celú tortu.

Naplnenú tortu potom kolom dokola a aj na vrchu natrieme nátierkovým maslom a zvyškom syrovo cesnakovej nátierky, čím zahladíme nerovnosti a poslúži nám to ako lepidlo na syr a údeniny.

Začíname zdobiť. Tu už to moc komentár nepotrebuje ;)

 

 

Dobrú chuť ;)

Ak sa Vám recept páčil, pridajte sa k našim fanúšikom na FacebookuTagy: , , ,

Zanechať komentár