Mňam! Originálna kuchárka a 200 jednoduchých receptov

chlieb ježExistuje množstvo kuchárskych kníh a väčšinou sú si podobné. Chutné recepty, krásne obrázky, suroviny a popis, prípadne pár viet. Klasika, ktorá poteší a môže inšpirovať pri varení.
Kuchárska kniha Mňam! je však čosi celkom iné. Je to varenie bez nejakých rečí. 400 strán receptov, pričom každému jedlu sú vyhradené dve strany: vľavo nákres surovín a postup, vpravo výsledná fotografia. Nič zložité.

Je totiž faktom, že každodenný zhon nám nedovoľuje tráviť veľa času pri varení. Nedokážeme stáť pri sporáku, vyvárať, tešiť sa z toho, pretože cez pracovný týždeň na to jednoducho nebýva čas. Cez víkend – to je iné, vtedy si treba nájsť chvíľu a možno aj s partnerom alebo deťmi niečo dobré spoločne uvariť.


Kuchárka Mňam! však ponúka 200 receptov, ktorých realizáciu zvládnete mihnutím oka.
Ak nemáte chuť variť podľa tradičných receptov, ktoré majú aj 30 riadkov, plno surovín a stráveného času, vyskúšajte túto knihu.
Kniha ponúka recepty novým spôsobom, ktorý si určite rýchlo obľúbite.
Vždy je tam len to najnevyhnutnejšie: obrázky, značky, šípky, a tak ako 1 + 1 sú 2, z 200 receptov urobíte zázraky. Na ľavej strane proste sledujete obrázky so surovinami, cestičku ako čo miešať, pridávať k sebe a koľko vám to bude trvať.

Kniha je rozdelená na kapitoly Predjedlá, Mäsité jedlá, Jedlá z rýb, Bezmäsité jedlá, Dezerty a Nápoje.
Napríklad také lahôdky ako Ovocná torta s mandľovým krémom, Cannellonis plnené ricottou a špenátom, ravioly s bielou rybou a cibuľkou, rýchlu pizzu s klobásou, lososovú nátierku a zapijete to slnečnou Pina coladou alebo írskou kávou s kakaom.
Množstvo jednoduchých receptov, inšpirovaných Talianskom, Francúzskom, či Stredozemným morom. Bez rečí, priamo suroviny, nákres postupu a výsledok.
Dobrú chuť!

kniha mňam

recept chlieb jež

lososová nátierkaZanechať komentár