Mäkké snehové pyšteky s černicami a gréckym jogurtom

Mäkké snehové pyšteky s černicami a gréckym jogurtom

príprava 20 minút / tepelná úprava 35 minút / dĺžka chladenia 2 hodiny / porcie 16

Snehové pyšteky sa dajú pripraviť rôznymi spôsobmi. Ak ich pečiete dlhšie pri nízkej teplote, budú krehké. Ak sa však pečú pri vysokej aj nízkej teplote, výsledkom budú pyšteky mäkké v strede a krehké zvonka. Takto pripravené pyšteky sú chutné samotné alebo ako súčasť dezertu.


 

SUROVINY:
150 ml vaječných bielkov (asi zo 4 vajec) izbovej teploty
200 g jemného krupicového cukru
2 lyžičky kukuričnej múčky (škrobu)
1 lyžička bieleho vínneho octu
300 g černíc alebo iných bobúľ
1 1/2 lyžice práškového cukru
250 g nízkotučného gréckeho jogurtu
niekoľko mätových lístkov na ozdobenie

 

POSTUP:
Rúru predhrejeme na 150 °C (plyn stupeň 2). Dva plechy vyložíme papierom na pečenie.

Vaječné bielky dáme do misy a vyšľaháme ich elektrickým mixérom. Lyžicou pomaly pridávame krupicový cukor. Šľaháme 1 – 2 minúty alebo kým nevzniknú pevné lesklé kopčeky. Prisypeme kukuričnú múčku, pridáme vínny ocot a opatrne premiešame.

Na plechu vytvarujeme 16 kôpok s rozmerom 7,5 – 10 cm, pričom dbáme, aby neboli príliš blízko pri sebe. Teplotu rúry znížime na 120 °C (plyn stupeň 1/2) a pečieme 35 minút. Rúru vypneme a snehové pyšteky necháme chladnúť niekoľko hodín. To je veľmi dôležité, pretože keby sme ich vytiahli z rúry, neboli by na povrchu krehké, ale mäkké.

Černice jemne roztlačíme vidličkou a zmiešame s práškovým cukrom. Snehové pyšteky podávame s černicami a jogurtom, ozdobené mätou.

 

Tip
Snehové pyšteky môžete skladovať 4 – 5 dní vo vzduchotesnej nádobe.

 

Dobre vedieť
Hoci pri príprave pyštekov sa použije veľa cukru, neobsahujú žiadne vaječné žĺtky ani maslo. Nízkotučný grécky jogurt nahrádza tučnú šľahačku.

 

Všetkých 130 receptov pre šik dievčatá nájdete v novinke Šik varenie pre šik dievčatá.

Svetoznáma autorka kuchárskych kníh Jennifer Joyceová prináša moderným ženám úžasnú zbierku zaujímavých receptov na chutné jedlá, v ktorých je úplnou náhodou málo tuku:)
Rýchlo, chutne a zdravo – to je motto šik dievčaťa. Čiže zdravé jedlá pre tie, čo nemajú veľa času. Šik varenie pre šik dievčatá obsahuje 130 receptov, ktoré pripravíte v priebehu 30 minút, maximálne hodinky.

 

 

 

DOBRÚ CHUŤ :)

Ak sa Vám recept páčil, pridajte sa k našim fanúšikom na Facebooku

 

 Tagy: , ,

Zanechať komentár