Mňam! Originálna kuchárka a 200 jednoduchých receptov

chlieb ježExistuje množstvo kuchárskych kníh a väčšinou sú si podobné. Chutné recepty, krásne obrázky, suroviny a popis, prípadne pár viet. Klasika, ktorá poteší a môže inšpirovať pri varení.
Kuchárska kniha Mňam! je však čosi celkom iné. Je to varenie bez nejakých rečí. 400 strán receptov, pričom každému jedlu sú vyhradené dve strany: vľavo nákres surovín a postup, vpravo výsledná fotografia. Nič zložité.

Je totiž faktom, že každodenný zhon nám nedovoľuje tráviť veľa času pri varení. Nedokážeme stáť pri sporáku, vyvárať, tešiť sa z toho, pretože cez pracovný týždeň na to jednoducho nebýva čas. Cez víkend – to je iné, vtedy si treba nájsť chvíľu a možno aj s partnerom alebo deťmi niečo dobré spoločne uvariť.


Reklama :

Kuchárka Mňam! však ponúka 200 receptov, ktorých realizáciu zvládnete mihnutím oka.
Ak nemáte chuť variť podľa tradičných receptov, ktoré majú aj 30 riadkov, plno surovín a stráveného času, vyskúšajte túto knihu.
Kniha ponúka recepty novým spôsobom, ktorý si určite rýchlo obľúbite.
Vždy je tam len to najnevyhnutnejšie: obrázky, značky, šípky, a tak ako 1 + 1 sú 2, z 200 receptov urobíte zázraky. Na ľavej strane proste sledujete obrázky so surovinami, cestičku ako čo miešať, pridávať k sebe a koľko vám to bude trvať.

Kniha je rozdelená na kapitoly Predjedlá, Mäsité jedlá, Jedlá z rýb, Bezmäsité jedlá, Dezerty a Nápoje.
Napríklad také lahôdky ako Ovocná torta s mandľovým krémom, Cannellonis plnené ricottou a špenátom, ravioly s bielou rybou a cibuľkou, rýchlu pizzu s klobásou, lososovú nátierku a zapijete to slnečnou Pina coladou alebo írskou kávou s kakaom.
Množstvo jednoduchých receptov, inšpirovaných Talianskom, Francúzskom, či Stredozemným morom. Bez rečí, priamo suroviny, nákres postupu a výsledok.
Dobrú chuť!

kniha mňam

recept chlieb jež

lososová nátierka
Zanechať komentár